Dezlănţuiţi!

FC Delta  a făcut scor cu FCM Bacău sâmbătă la Tulcea într-un meci urmărit din tribuna oficială de Ioan Sabău, antrenorul Gloriei Bistriţa şi de circa 1.000 de spectatori veniţi pe o vreme tocmai bună de fotbal.
Tulcenii au închis meciul în jumătate de oră prin reuşitele lui Costescu – minutul 18 şi 31 şi Anton – minutul 22, 3-0 fiind scorul pauzei în care antrenorul gache le-a cerut elevilor săi să joace la fel şi în partea a doua a jocului.

La trei minute de la reluare Borza a înscris şi el pentru ca tabelasă fie închisă de acelaşi Costescu, omul meciului de sâmbătă.

„ Mi-a fost teamă de acest meci cu echipa returului şi cred că am avut şi noroc în prima repriză pentru că am reuşit să închidem în jumătate de oră meciul”, a declarat Constantin gache, antrenorul Deltei.

În repriza secundă, Borza – minutul 48 şi din nou Costescu – minutul 56 au făcut fericiţi spectatorii veniţi la meci care l-au aplaudat frenetic pe Costescu după ultimul gol acesta fiind schimbat imediat.