Gloria Bistrita – Delta Tulcea 2-3 (1-1)

Ce s-a putut afla pana in prezent din presa bistriteana si cea centrala:

Delta Tulcea a deschis scorul prin Miselaricu in minutul 25, Pecarov  marcand golul de 1-1 in minutul 29.

In repriza 2-a a jucat foarte bine bistriteanul Radu Razvan, care a avut cateva curse pe dreapta. De altfel, Radu Razvan a marcat si golul de 2-1, in minutul 56, cand a scapat singur cu Irimia si l-a invins pe portarul Gloriei. In minutul 61, acelasi Miselaricu a marcat pentru 3-1, dupa ce l-a driblat pe portarul Bistritei. Scorul final, 3-2, a fost stabilit de iordanianul Bawab, care a inscris cu un sut  de la 16 metri.

Dezinteresul acestor gazetari diletanti a fost atat de mare incat nici macar n-au avut curiozitatea sa afle pe cine a trimis Gache in teren.  Mult succes presei tulcene sa lamureasca aceasta chestiune.

Lasandu-i la o parte pe gazetari si aruncand o privire spre adversari, acestia nu au avut nici macar interesul sa afle contra cui joaca, altfel ne-ar fi spus si noua! ( http://www.acfgloria.ro/noutate.php?id=1091 ) .                 De indata ce voi afla mai multe detalii despre aceasta partida voi updata postul.

Conducerea Asociaţiei Sportive “Delta Tulcea” anunţă că, în perioada cantonamentului de vară (19 – 31 iulie), vom disputa inca o partida amicala, joi 29 iulie, pe stadionul “Raraul” din Câmpulung Moldovenesc, de la ora 11.00, cu Poli Iaşi.

În datele de 4, 7, 11 şi 14 august, Delta Tulcea va întâlni formaţiile Callatis Mangalia (tur şi retur), Unirea Slobozia şi Dacia Unirea Slobozia.

3 Responses

1. Asteptam cu interes rezultatul meciului cu Poli iasi care la ora asta se afla in desfasurare. Multumim.

P.S. Pentru o presa vie si prezenta! Numai prin ea vor renaste suporterii adevarati.

2. Delta Tulcea – Poli Iasi scor final 1-1 ( Nicu Cretu’ a dat gol pentru Delta )