Programul turului Seriei I

Astăzi de dimineaţă, la Federaţia Română de Fotbal, a avut loc repartizarea echipelor în cele două Serii ale Ligii a II-a. Marea surpriză a reprezentat-o mutarea Petrolul Ploieşti în Seria de Vest, astfel că CS Otopeni revine în Seria de Est. De asemenea, la şedinţa de la FRF s-a tras la sorţi şi ţintarul noului sezon competiţional 2010-2011.

Iată programul complet al meciurilor din tur al Seriei I:

Etapa I – 21 august

Politehnica Iaşi – Astra Giurgiu
CF Brăila – Săgeata Năvodari
Dunărea Galaţi – Gloria Buzău
Juventus Bucureşti – Concordia Chiajna
CS Otopeni – Steaua II
Ceahlăul Piatra Neamţ – Delta Tulcea

FC Botoşani – FC Snagov
Viitorul Constanţa – Farul Constanţa

Etapa a II-a – 28 august

Săgeata Năvodari – Politehnica Iaşi
Gloria Buzău – CF Brăila
Concordia Chiajna – Dunărea Galaţi
Steaua II – Juventus Bucureşti
Delta Tulcea – CS Otopeni

FC Snagov – Ceahlăul Piatra Neamţ
Farul Constanţa – FC Botoşani
Astra Giurgiu – Viitorul Constanţa

Etapa a III-a – 4 septembrie

Săgeata Năvodari – Astra Giurgiu
Politehnica Iaşi – Gloria Buzău
CF Brăila – Concordia Chiajna
Dunărea Galaţi – Steaua II
Juventus Bucureşti – Delta Tulcea

CS Otopeni – FC Snagov
Ceahlăul Piatra Neamţ – Farul Constanţa
FC Botoşani – Viitorul Constanţa

Etapa a IV-a – 11 septembrie

Gloria Buzău – Săgeata Năvodari
Concordia Chiajna – Politehnica Iaşi
Steaua II – CF Brăila
Delta Tulcea – Dunărea Galaţi

FC Snagov – Juventus Bucureşti
Farul Constanţa – CS Otopeni
Viitorul Constanţa – Ceahlăul Piatra Neamţ
Astra Giurgiu – FC Botoşani

Etapa a V-a – 18 septembrie

Gloria Buzău – Astra Giurgiu
Săgeata Năvodari – Concordia Chiajna
Politehnica Iaşi – Steaua II
CF Brăila – Delta Tulcea

Dunărea Galaţi – FC Snagov
Juventus Bucureşti – Farul Constanţa
CS Otopeni – Viitorul Constanţa
Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Botoşani

Etapa a VI-a – 25 septembrie

Concordia Chiajna – Gloria Buzău
Steaua II – Săgeata Năvodari
Delta Tulcea – Politehnica Iaşi

FC Snagov – CF Brăila
Farul Constanţa – Dunărea Galaţi
Viitorul Constanţa – Juventus Bucureşti
FC Botoşani – CS Otopeni
Astra Giurgiu – Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa a VII-a – 2 octombrie

Concordia Chiajna – Astra Giurgiu
Gloria Buzău – Steaua II
Săgeata Năvodari – Delta Tulcea

Politehnica Iaşi – FC Snagov
CF Brăila – Farul Constanţa
Dunărea Galaţi – Viitorul Constanţa
Juventus Bucureşti – FC Botoşani
CS Otopeni – Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa a VIII-a – 9 octombrie

Steaua II – Concordia Chiajna
Delta Tulcea – Gloria Buzău

FC Snagov – Săgeata Năvodari
Farul Constanţa – Politehnica Iaşi
Viitorul Constanţa – CF Brăila
FC Botoşani – Dunărea Galaţi
Ceahlăul Piatra Neamţ – Juventus Bucureşti
Astra Giurgiu – CS Otopeni

Etapa a IX-a – 16 octombrie

Astra Giurgiu – Steaua II
Concordia Chiajna – Delta Tulcea

Gloria Buzău – FC Snagov
Săgeata Năvodari – Farul Constanţa
Politehnica Iaşi – Viitorul Constanţa
CF Brăila – FC Botoşani
Dunărea Galaţi – Ceahlăul Piatra Neamţ
Juventus Bucureşti – CS Otopeni

Etapa a X-a – 23 octombrie

Delta Tulcea – Steaua II

FC Snagov – Concordia Chiajna
Farul Constanţa – Gloria Buzău
Viitorul Constanţa – Săgeata Năvodari
FC Botoşani – Politehnica Iaşi
Ceahlăul Piatra Neamţ – CF Brăila
CS Otopeni – Dunărea Galaţi
Juventus Bucureşti – Astra Giurgiu

Etapa a XI-a – 30 octombrie

Astra Giurgiu – Delta Tulcea

Steaua II – FC Snagov
Concordia Chiajna – Farul Constanţa
Gloria Buzău – Viitorul Constanţa
Săgeata Năvodari – FC Botoşani
Politehnica Iaşi – Ceahlăul Piatra Neamţ
CF Brăila – CS Otopeni
Dunărea Galaţi – Juventus Bucureşti

Etapa a XII-a – 6 noiembrie

FC Snagov – Delta Tulcea

Farul Constanţa – Steaua II
Viitorul Constanţa – Concordia Chiajna
FC Botoşani – Gloria Buzău
Ceahlăul Piatra Neamţ – Săgeata Năvodari
CS Otopeni – Politehnica Iaşi
Juventus Bucureşti – CF Brăila
Dunărea Galaţi – Astra Giurgiu

Etapa a XIII-a – 13 noiembrie

Astra Giurgiu – FC Snagov
Delta Tulcea – Farul Constanţa

Steaua II – Viitorul Constanţa
Concordia Chiajna – FC Botoşani
Gloria Buzău – Ceahlăul Piatra Neamţ
Săgeata Năvodari – CS Otopeni
Politehnica Iaşi – Juventus Bucureşti
CF Brăila – Dunărea Galaţi

Etapa a XIV-a – 20 noiembrie

Farul Constanţa – FC Snagov
Viitorul Constanţa – Delta Tulcea

FC Botoşani – Steaua II
Ceahlăul Piatra Neamţ – Concordia Chiajna
CS Otopeni – Gloria Buzău
Juventus Bucureşti – Săgeata Năvodari
Dunărea Galaţi – Politehnica Iaşi
CF Brăila – Astra Giurgiu

Etapa a XV-a – 27 noiembrie

Astra Giurgiu – Farul Constanţa

FC Snagov – Viitorul Constanţa

Delta Tulcea – FC Botoşani

Steaua II – Ceahlăul Piatra Neamţ

Concordia Chiajna – CS Otopeni

Gloria Buzău – Juventus Bucureşti

Săgeata Năvodari – Dunărea Galaţi

Politehnica Iaşi – CF Brăila

.

Scris de Habarnam

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: