Delta Tulcea – Politehnica Iaşi 1-1

Joi 29 iulie, Delta Tulcea a disputat la Câmpulung Moldovenesc un meci de verificare în compania celor de la Politehnica Iaşi, cele două echipe terminând nedecis – 1-1 – la finalul celor o sută de minute (s-au jucat două reprize a câte cincizeci de minute fiecare). Tulcenii au marcat N. Creţu, în min. 57, printr-un lob peste portar, la capătul unei prelungite faze ofensive.
Delta Tulcea a început cu: Pârvu – V. Creţu, Mişelăricu, Ţâncu, Cristofan – Jalbă, Voicu, Vaida, Lintaru – Doicaru şi Florea; au mai intrat: portarul Olteanu, respectiv Grigorov, N. Creţu, I. Filip, I. Andrei, Coconaşu, Postelnicu, R. Radu, Boghiţoi, Iusein şi Ciobanu.
Ca şi în partida precedentă, câştigată de Delta cu 3-2 în dauna formaţiei Gloria Bistriţa, tehnicianul Constantin Gache a vrut să-i vadă la lucru în special pe fotbaliştii aflaţi în probe.
Aceasta a fost ultima partidă din cantonamentul de vară.