Delta a pierdut amicalul cu Dunarea

Miercuri, Delta Tulcea a disputat un meci amical la Galaţi, în compania Dunării, gazdele câştigând cu 5-1 după 110 minute (două reprize a câte 55 de minute). Golul tulcenilor a fost marcat în prima parte de către Ştefan Ciobanu.
    Tehnicianul Constantin Gache a început cu următorii: Olteanu – Neagu, Grigorov, Macare, Cristofan – Postelnicu, Vaida, Coconaşu, N. Creţu – Ciobanu şi R. Radu. Au mai jucat I. Filip, Mişelăricu, I. Andrei, Boghiţoi, Lintaru, Florea, Mihailov, Niţor şi Achimov.

“Am rulat tot lotul. Nu scorul ne intereseaza acum. Important e sa gasim formula ideala cu care sa abordam noul sezon”, ne-a declarat presedintele FC Delta Tulcea, Haralambe Meregiu.  Conducerea tulceana nu s-a aratat intersata de scorul înscris pe tabela de marcaj si a tinut sa sublinieze faptul ca în acest moment primordiala este identificarea formulei ideale cu care alb-albastri sa înceapa noul sezon.
Sâmbătă, 7 august, Delta va juca pe teren propriu cu Dunărea Călăraşi.