Delta a învins Săgeata la Năvodari

Stadionul Municipal din Năvodari a găzduit astăzi meciul de verificare dintre divizionarele secunde, Săgeata Năvodari şi Delta Tulcea.

După un joc echilibrat, Delta s-a impus cu 1-0, golul victoriei fiind reuşit de fostul atacant al celor de la Săgeata, Ştefan Ciobanu care a punctat în minutul 52, cu un şut din apropiere.

Săgeata Năvodari (antrenor Aurel Şunda): Olteanu, Goşa, Gheară, Bold, Vlad, Apostol (venit de la UTA), Boroştean (CFR Cluj), Vezan (Internaţional Curtea de Argeş), Turcu, Jianu, Chiţu. În repriza secundă, au mai evoluat, Ariton, Vlad Gordin, Şicu, Samata, Vlaicu, Câmpeanu (FCM Bacău), Boboc (FCM Bacău), Scărlătescu (Şcolar Resiţa), Ciocan (Sporting Piteşti) şi Fl. Popa (Pandurii Tg. Jiu).

Delta Tulcea (antrenor Constantin Gache): Pârvu, Andrei, Grigorov, Macare, Cristofan (CSM Rm. Sărat), Postelnicu, Coconaşu, Vajda (Mureşul Deva), Mansur (FC Farul), St. Ciobanu (Săgeata), Radu Răzvan (Gloria Buzău). Au mai jucat în repriza a doua, Olteanu, Mişelăricu, Filip, N. Creţu, Nistor, Lintaru (Mureşul Deva), Neagu (CSS Nucet).

Următorul meci pentru Delta este programat sâmbătă, 14 august, în deplasare cu Dacia Unirea Brăila.